VATANDAŞ ZAMAN KAYBETMEKTEN KURTULDU


VATANDAŞ ZAMAN KAYBETMEKTEN KURTULDU
Beylikova Belediyesi ve Beylikova Tapu Müdürlüğü arasında imzalanan protokol için Beylikova Belediye Başkanı Özkan Alp’in makamında imza töreni gerçekleştirildi.
Törene Başkanımız Özkan Alp, Belediye Meclis Üyeleri ve Beylikova Tapu Müdürü Ufuk Akbağoğlu katıldı.
Beylikova Belediyesi ve Beylikova Tapu Müdürlüğünce karşılıklı olarak imzalanan protokole göre emlak vergisi rayiç değerler elektronik ortamda alınabilecek.
Protokol uyarınca, Tapu Müdürlüğü tarafından işlem yapılan taşınmazların 1319 sayılı Emlak Vergisi Kanunu kapsamında, cari yıla ait emlak beyan değerlerinin Beylikova Belediyesince elektronik ortamda Beylikova Tapu Müdürlüğü ile paylaşılacak. Tapu Müdürlüğü tarafından görevlendirilen personel de protokol kapsamında Beylikova Belediyesi’nin sistemine girerek vatandaşların borcu olup olmadığını kontrol edebilecek. Borcu olmayan vatandaş zamandan tasarruf edecek. Beylikova Belediyesi’ne borcu bulunan vatandaş ise belediyeye olan borcunu ödedikten sonra Tapu Müdürlüğü’ndeki işlemlerine devam edebilecek.
Törende konuşan Belediye Başkanımız Özkan Alp, Beylikova Tapu Müdürlüğü ile aralarında imzalanan protokolün her iki tarafa da hayırlı olmasını diledi.
İmzalanan bu protokolle vatandaşların Beylikova Belediyesi ve Beylikova Tapu Müdürlüğü gidip gelirken zaman kaybetmekten kurtulduğunu belirten Başkanımız Özkan Alp, Tapu Müdürlüğüne teşekkür etti.
VATANDAŞ ZAMAN KAYBETMEKTEN KURTULDU
VATANDAŞ ZAMAN KAYBETMEKTEN KURTULDU
VATANDAŞ ZAMAN KAYBETMEKTEN KURTULDU